Blog

Jak dbać o sprawny umysł u osób starszych?

Luty 15, 2022

W miarę upływu lat kondycja fizyczna słabnie, niestety wraz z nią także sprawności umysłowe. Następuje wtedy osłabienie pamięci, pogorszenie koncentracji czy zdolności logicznego myślenia. Jednak odpowiednimi ćwiczeniami można przeciwdziałać postępowaniu tych procesów. W powyższym artykule podpowiadamy, jak zachować sprawny umysł w starszym wieku.

Więcej

Jak wygląda rehabilitacja w domu opieki?

Październik 26, 2021

Dom opieki to miejsce, którego celem jest dbanie o zdrowie fizyczne, a także psychiczne swoich pensjonariuszy. Zatem oprócz podstawowej opieki medycznej dom opieki powinien oferować usługi rehabilitacyjne, ponieważ z wiekiem zdolności motoryczne ulegają pogorszeniu – dla starszej osoby każdy krok wiąże się z uciążliwym bólem mięśni, stawów oraz kręgosłupa. Takie dolegliwości nie tylko negatywnie wpływają na kondycję całego ciała, ale również na zdrowie psychiczne seniora.

Więcej

Jak wygląda dieta w domach opieki?

Czerwiec 11, 2021

Po ukończeniu 60. roku życia w organizmie ludzkim zachodzi wiele zmian – pojawiają się m.in. nowe alergie czy zachodzi spowolnienie przemiany materii. Szacuje się, że osoby w tym wieku potrzebują nawet 40% mniej kalorii niż ludzie młodsi. Jednocześnie rozmaite schorzenia czy nietolerancje pokarmowe często wymagają od osób starszych przestrzegania restrykcyjnej diety. Dlatego zapewnienie seniorowi odpowiednio skomponowanych smacznych i pożywnych posiłków stanowi kwestię kluczową dla jego zdrowia i samopoczucia.

Więcej

Jak opiekować się osobą starszą?

Luty 3, 2021

Opieka nad osobą starszą wymaga cierpliwości oraz odpowiednich kwalifikacji. Osoby starsze  borykają się z problemami wieku podeszłego, często również z samotnością bądź z innymi troskami. Opieka nad nimi jest trudna jednak daje też radość i pozytywne emocje. Jak odpowiednio sprawować opiekę nad osobą starszą, by czuła się szczęśliwa i bezpieczna?

Więcej

Jak organizowane są rozrywki i uroczystości w domu opieki?

Październik 26, 2020

W dzisiejszych czasach domy opieki to miejsca, w których pracownicy starają się jak najbardziej urozmaicić czas swoim podopiecznym. Podstawą jest opieka, pomoc w codziennych czynnościach, rehabilitacja i leczenie, ale nie zapomina się o indywidualnych upodobaniach każdej z osoby i jej hobby. Wspólnie spędza się tu czas i nikt nie czuje się wykluczony.

Więcej